733 405 945

Leczenie bruksizmu

Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami obserwowane najczęściej w nocy, jest problemem, który dotyka znacznej części populacji. Najczęstszą przyczyną zgrzytania i zaciskania szczęki jest nadmierna praca mięśni żwaczy, wady zgryzu oraz w znacznym stopniu wpływ stresu i nadmierna wrażliwość na stres. W efekcie może dochodzić do pękania szkliwa, stanów zapalnych i rozchwiania zębów. Często bruksizmowi towarzyszą również przewlekłe bóle głowy. Zastosowanie iniekcji toksyny botulinowej ogranicza aktywność mięśni żwaczy. Zabieg przynosi ulgę i eliminuje ryzyko występowania uszkodzeń zębów.

Efektem zabiegu jest ograniczenie nadmiernej aktywności mięśni żwaczy, co prowadzi do eliminacji mimowolnego zaciskania szczęki. Po kilku dniach od zabiegu pojawia się uczucie ulgi. Linia żuchwy wygładza się i wysmukla wraz z obkurczaniem się mięśni, ostre rysy twarzy ulegają złagodzeniu.

Jak leczyć?

Jak leczyć?

Toksyna botulinowa od ponad 20 lat jest stosowana w różnych dziedzinach medycyny, między innymi w okulistyce i neurologii. Podczas zabiegu lekarz precyzyjnie wstrzykuje w kilka miejsc na niewielką ilość preparatu, co przez pacjenta jest odczuwane jako „ukłucie komara” albo jest […]

Poznaj szczegóły