733 405 945

Redukcja owłosienia

Na ludzkim ciele znajdują się miliony mieszków włosowych, z czego 100-150 tysięcy mieści się na skórze głowy. Komórki mieszków włosowych wytwarzają włosy, które w zależności od okolicy różnią się grubością i szybkością odrastania. Niezależnie od tego, włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, co ma bardzo duże znaczenie dla wybranych metod usuwania owłosienia. Problem niechcianego owłosienia dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, a wynika z dbałości o higienę oraz mody na gładkie, zdrowo wyglądające ciało. Zwykle tradycyjne metody depilacji przynoszą krótkotrwały efekt, niejednokrotnie powodują podrażnienie skóry i wymagają nawet bardzo częstego powtarzania.

Doskonałą metodą pozwalającą na pozbycie się niechcianego owłosienia jest fotoepilacja. Przy zastosowaniu źródła światła, jakim jest IPL połączone z falami radiowymi w technologii E-Light, można uzyskać zdumiewające efekty. Długotrwale zredukowana ilość owłosienia, brak podrażnień skóry oraz zmniejszenie jej szorstkości i przeciwdziałanie problemowi wrastających włosków – to efekty terapii metodą IPL/RF.

Jak leczyć?

Jak leczyć?

Depilacja z zastosowaniem intensywnego pulsacyjnego źródła światła (IPL) to zabieg redukcji owłosienia na drodze termolizy selektywnej. Podczas zabiegu dochodzi do nagrzania cebulki i brodawki włosa, które podlegają rozpadowi ze względu na dużą zawartość barwnika – melaniny, pochłaniającej energię promieniowania. Zastosowanie […]

Poznaj szczegóły